ثبت آگهی رایگان

روش های قانونی برای مهاجرت سال 2022

توجه:
این آگهی منقضی شده و فاقد اعتبار است.

انواع روش های مهاجرت به کانادا

1. مهاجرت کاری

2. مهاجرت باز به واسطه ویزای تمکن مالی

3. مهاجرت تحصیلی

4. مهاجرت سرمایه گذاری و یا کارآفرینی

5. از طریق ازدواج

راه های مهاجرت به طور کاملا قانونی

شما می توانید به واسطه یکی از این راه های قانونی به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید این روش ها هر کدام دارای روند دریافت ویزا، اقامت و یا حق شهروندی آن کشور می باشند. مثلاً اگر قصد مهاجرت تحصیلی و یا یک کاری را دارید در ابتدا باید ویزای آن کشور را دریافت کنید ولی اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را داشته باشید در همان مرحله اول برای شما و خانواده تان اقامت آن کشور صادر می‌شود.

1- مهاجرت کاری

مهاجرت کاری یکی از موفق ترین و موثرترین راه ها برای گرفتن اقامت دائم در کشور مورد نظر است ولی قوانین مهاجرتی آن کشور می‌تواند در روند گرفتن اقامت تاثیر زیادی داشته باشد.

2- ویزای تمکن مالی

ویزای تمکن مالی به این معنا است که فرد برای گذراندن زندگی در یک کشور دوم بدون اینکه نیاز به کار یا سرمایه گذاری داشته باشد مهاجرت می کند و بیشتر این مهاجرت به منظور تفریح و لذت بردن می باشد. بعضی از افراد که درآمد بالایی در کشور خودشان هستند می توانند به راحتی به این واسطه به یک کشور مهاجرت نماید و بدون این که نیازی به کار داشته باشد از حقوق شهروندی آن کشور مانند مردم عادی آنجا بهره‌مند شوند. در این نوع مهاجرت معمولاً اقامت دائم به افراد داده نمی شود مگر در برخی از کشور اروپایی گرفتن اقامت امکان پذیر باشد.

3- مهاجرت قانونی از روش تحصیل

مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری از بهترین روش ها برای مهاجرت افراد است که بدون دردسر می‌توانند به کشور مورد نظر خودشان مهاجرت کنند.

4- مهاجرت قانونی از طریق سرمایه گذاری

در روش سرمایه گذاری معمولاً بعد از یک مدت اقامت موقت می توانند اقامت دائم را برای خود و خانواده خود دریافت کنند.

5- مهاجرت قانونی از طریق ازدواج

یکی از روش‌هایی که به وسیله آن می توانید اقامت کشور مورد نظرتان را بگیرید، این است که با یک خانم و آقا که مقیم کشور مورد نظر شما است ازدواج کنید که با ازدواج کردن با یکی از افراد این کشور می توانید بعد از 5 سال زندگی مشترک اقامت دائم آن کشور را دریافت نمایید.

راهنمای کامل دریافت اقامت دائم کانادا در سال 2021


اقامت دائم کانادا

شاید بهتر باشد اول در مورد این موضوع صحبت کنیم که اساسا اقامت دائم کانادا به چه معناست. کسی که اقامت دائم کانادا را داشته باشد، شخصی است که می‌تواند به صورت قانونی در کانادا زندگی کند. دولت کانادا به این فرد اقامت دائم این کشور را اهدا می‌کند و با داشتن کارت اقامت دائم(PR) فرد از تمامی حقوقی که یک شهروند کانادا دارد، برخوردار است. البته توجه داشته باشید فردی که اقامت دائم این کشور را دارد، شهروند این کشور محسوب نمی‌شود و بعد از گرفتن اقامت دائم می‌تواند برای شهروندی اقدام کند.

مزایای اقامت دائم

همان‌طور که گفته شد کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند از حقوق یک شهروند کانادایی برخوردارند، بدون اینکه شهروند این کشور باشند. از مزایای داشتن اقامت دائم این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. کسانی که اقامت دائم کانادا یا PR را دارند، از اجازه کار و تحصیل در خاک این کشور برخوردار هستند. با داشتن این اجازه کار افراد می‌توانند در هر نقطه از کانادا که تمایل دارند مشغول به کار شوند.

2. در صورتی که شرایط خاص آن را پیدا کنید، تنها با داشتن اقامت دائم کانادا می‌توانید اقدام به دریافت شهروندی کانادا کنید.

3. شما با دریافت اقامت دائم کانادا از خدمات اجتماعی و حمایتی خانواده برخوردار خواهید بود.

4. شما مورد حمایت قوانین کانادا قرار خواهید گرفت.

5. شما می‌توانید از خدمات درمانی رایگان و سایر خدماتی که شهروندان کانادا از آن ها برخوردارند، بهره‌مند شوید.

6. شما آموزش رایگان برای کودکان و خدمات اجتماعی برای کل خانواده برخوردار خواهید شد.

7. شما می‌توانید بدون محدودیت به کانادا وارد و یا از آن خارج شوید

البته کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند بر خلاف شهروندان کانادا از دو مزیت زیر بهره‌مند نیستند:

• حق دادن رای و کاندید شدن در کانادا را ندارند.

• حق اشتغال در حرفه‌ها و شغل‌های امنیتی و سطوح ملی را نخواهند داشت.


شرایط گرفتن اقامت دائم کانادا

هر کسی مجاز به درخواست اقامت دائم کاناداست اما فقط افرادی واجد شرایط، پذیرفته می‌شوند. راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارند که در ادامه متن به صورت کامل هرکدام بررسی می‌شوند.

مهم است بدانید که هر کدام از راه‌های گرفتن اقامت دائم این کشور شرایط مخصوص به خود را دارند. اما به صورت کلی موارد زیر برای مشخص شدن اینکه شرط دریافت اقامت دائم را دارید یا خیر مورد بررسی قرار می‌گیرند:

• سن

• سطح تحصیلات

• میزان تسلط به زبان رسمی

• میزان تسلط به زبان رسمی دوم

• تجربه کاری کانادایی

علاوه بر این در اکثر راه‌های موجود، بر اساس ویژگی‌هایی که دارید امتیازبندی می‌شوید و تنها کسانی که امتیاز خاصی را بتوانند کسب کنند، شرط گرفتن اقامت دائم این کشور را دارا خواهند بود. حداقل امتیاز برای شرایط و راه‌های مختلفی که از طریق آن اقدام می‌کنید متفاوت است.

توجه:
آگهی نامه هیچگونه منفعت و مسئولیتی در قبال استفاده شما از وب سایت ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر شرایط استفاده از آگهی نامه را مطالعه نمایید.